Przyspieszenie tworzenia projektów, dzięki blokom zawartości w Microsoft Dynamics 365 Marketing

OutOfTheBoxCRM #46 Przyspieszenie tworzenia projektów, dzięki blokom zawartości w Microsoft Dynamics 365 Marketing

Aplikacja Dynamics 365 Marketing została stworzona, by ułatwiać i przyspieszać pracę działów marketingu. Tworząc strony internetowe na potrzeby szybkiej kampanii lub wiadomości e-mail dotyczące stałej oferty, często korzystamy z tych samych elementów.

W celu przyspieszenia naszej pracy możemy korzystać z bloków zawartości, znajdujących się w sekcji marketingu internetowego.

Bloki zawartości, możemy traktować jako klocki, które stale wykorzystujemy budując nasze strony internetowe, formularze i wiadomości e-mail. Raz stworzony blok, możemy wykorzystać wielokrotnie.

Przyspieszenie tworzenia projektów, dzięki blokom zawartości w Microsoft Dynamics 365 Marketing

Można ich używać do tworzenia zwykłych nagłówków, stopek i innych bloków zawartości, które mają być standardowe we wszystkich kanałach komunikacji.

Tworzenie bloku jest proste i analogiczne do innych elementów Dynamics 365 Marketing. Po wybraniu przycisku “+Nowy” pokazuje nam się kreator podobny do tych ze stron internetowych, wiadomości e-mail oraz formularzy. Następnie możemy wykorzystać przybornik lub wpisać gotowy kod HTML.

W sekcji ustawienia, wybieramy:

  • Dostępność: należy wybrać typy projektów, w którym ten blok zawartości ma być dostępny (wiadomości e-mail, formularze i lub strony).
  • Chronione: pozwala wybrać, czy inni użytkownicy będą mogli zastosować edycje na bieżąco do zawartości bloku (w widoku Projektant) po umieszczeniu bloku w projekcie.

Następnie zapisujemy nasz projekt, który automatycznie po zapisie się aktywuje. Gdy blok jest aktywny, możemy korzystać z niego tworząc nasze projekty.


Poszukujesz porady eksperta na temat systemów klasy CRM, ERP, narzędzi SFA, Marketing Automation, BI czy innych biznesowych rozwiązań IT? Skontaktuj się z nami:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie powyższych danych osobowych przez Intersys Group sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Mysłowicka 3 w związku ze złożonym zapytaniem i w celu przygotowania wyceny interesującej mnie usługi. Jestem świadomy dobrowolności przekazania tych informacji, jak również przysługującego mi prawa do wglądu w zebrane na mój temat informacje oraz do ich edycji i usunięcia. Zgadzając się na warunki, akceptujesz zasady zawarte polityce prywatności Intersys - https://intersys.pl/polityka-prywatnosci/
Podając swój adres e-mail, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych przez Intersys Group sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (kod pocztowy 01-612) przy ul. Mysłowicka 3. Wyrażam zgodę na przekazywanie mi przez Intersys sp. z o.o. informacji handlowych środkami komunikacji elektronicznej oraz przesyłanie newslettera zgodnie z przepisami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną.