Edytor kolumn w Microsoft Dynamics 365

#OutOfTheBoxCRM #30 Edytor kolumn w Microsoft Dynamics 365

Przechowywanie danych to podstawowe zadanie każdego systemu CRM. Ustrukturyzowane w tabelach, prezentowane w dziesiątkach i setkach widoków stanowią codzienne wyzwanie dla końcowego użytkownika. Nowa funkcjonalność systemu Microsoft Dynamics 365 – edytor kolumn, pozwala uprzyjemnić i uprościć codzienną pracę z widokami w CRM.

Widok, lista, tablica, tabela niezależnie od tego, jak nazywa się ten element naszego systemu CRM, zawsze chodzi o jedno – wyświetlenie niezbędnych nam informacji, w jak najbardziej przystępny, zagregowany i uporządkowany sposób. W tym celu dostajemy szereg wyżej wymienionych zestawień, list, w których ich twórcom często umykają informacje, niezbędne nam do pracy na co dzień. A to w przygotowanym przez administratorów widoku Klientów nie ma kolumny dotyczącej branży lub brakuje symbolu giełdowego i tak dalej, i tak dalej.

Microsoft Dynamics 365 daje możliwość prostego i szybkiego rozwiązania tego problemu. Dodawanie pól do widoków “w locie”. Teraz każdy użytkownik może dostosować do swoich potrzeb KAŻDY widok dostępny w systemie, niezależnie od tego, jakiej tabeli on dotyczy. Nie wymaga to, tak jak w wielu systemach (i jeszcze do niedawna w Microsoft Dynamics 365), mozolnego budowania widoków od zera. Wręcz przeciwnie, dostajemy wygodny edytor kolumn, dzięki któremu możemy znaleźć niezbędne dla nas informacje spośród wszystkich pól dostępnych w danej tabeli.

Edytor kolumn w Microsoft Dynamics 365

Edytor kolumn jest zatem kolejnym narzędziem, pozwalającym zaoszczędzić czas naszych użytkowników, a przede wszystkim zwiększyć adopcję i poprawić wydajność pracy naszego CRM. Z pozoru niewielka funkcjonalność, ale w kontekście codziennych “zmagań” z systemem naprawdę robi różnicę.

Uwaga! Edytor kolumn jest częścią nowej aktualizacji systemu Microsoft Dynamics 365: 2021 Release Wave 2. Aby móc go używać należy włączyć w swoim środowisku funkcjonalności z nowej puli. Jak to zrobić – zaprezentowałem w filmie, dołączonym jak zawsze do powyższego wpisu. Miłego przestawiania, dodawania i usuwania kolumn w Waszych dostosowanych widokach!