Akcelerator sprzedaży w Microsoft Dynamics 365 Sales

#OutOfTheBoxCRM #23 Akcelerator sprzedaży w Microsoft Dynamics 365 Sales

Rekomendacje, procedury, listy działań do podjęcia. Często w organizacjach wypracowujemy standardy, które pozwalają nam na ujednolicenie i unormowanie pracy naszych zespołów sprzedażowych. Microsoft Dynamics 365 Sales poprzez akcelerator sprzedaży pomaga w zwiększaniu wydajności i ustaleniu priorytetów na cały dzień sprzedawców w naszej firmie.

Co zrobić, kiedy pojawi mi się nowy klient potencjalny do obsługi? Jakie działania powinienem podjąć? Czy system może wysłać do niego powitalnego maila, czy może ja powinienem to zrobić? Codzienna praca handlowców to poszukiwanie odpowiedzi na te same pytania: co zrobić, aby dowieźć mojego potencjalnego klienta do podpisanej umowy, czy sprzedanego produktu. Często kończy się to klasyczną improwizacją. Raz zadzwonię, raz wyślę maila, a raz w ogóle nie odezwę się do klienta potencjalnego przez tydzień. I, o ile w przypadku doświadczonych handlowców często na korzyść firmy działa zostawienie im „wolnej ręki”, o tyle w przypadku nowych pracowników działu sprzedaży pozostawienie ich samych sobie może skończyć się katastrofą. Dlatego wypracowujemy procedury, rekomendacje i listy działań do podjęcia, a te możemy zautomatyzować i przekazać do naszych handlowców w systemie CRM Microsoft Dynamics 365 Sales.

Jak działa akcelerator sprzedaży w Microsoft Dynamics 365 Sales? Administrator biznesowy systemu lub manager sprzedaży używa specjalnie przygotowanego projektanta sekwencji, który pozwala zestandaryzować i utworzyć sekwencję działań. Działań, które zostaną oddzielone odpowiednim odstępem czasu. Zaplanowane mogą zostać zautomatyzowane maile, rozmowy telefoniczne, czy zadania, które musi podjąć użytkownik wobec wybranego klienta potencjalnego czy szansy sprzedaży. Sekwencje zdarzeń są więc swojego rodzaju rekomendacjami, procedurą, zgodną ze strategiami obowiązującymi w firmie, która ma doprowadzić do zamknięcia procesu sprzedażowego z sukcesem.

Akcelerator sprzedaży w Microsoft Dynamics 365 Sales

Podsumowując, akcelerator sprzedaży pomaga naszym użytkownikom w rozplanowaniu sobie pracy, w wykonaniu najbardziej standardowych, powtarzających się działaniach. Przede wszystkim też zwiększa adopcję nowych użytkowników systemu i pracowników naszej firmy, albowiem zdecydowanie łatwiej jest wykonywać i wdrożyć się w pracę sprzedażową w momencie, kiedy nasze działania zostały zestandaryzowane i podlegają regule powtarzalności.

Uwaga! Aby uruchomić akceleratora sprzedaży należy posiadać licencję na rozwiązanie Microsoft Dynamics 365 Sales Insights lub Microsoft Dynamics 365 Sales Premium.