Tworzenie przypomnień w To Do na podstawie działań z Microsoft Dynamics 365

#OutOfTheBoxCRM #19 Tworzenie przypomnień w To Do na podstawie działań z Microsoft Dynamics 365

Planowanie, planowanie i jeszcze raz planowanie. Często nasz CRM służy nam, jako narzędzie do planowania przyszłych kontaktów, spotkań, rozmów telefonicznych, czy zadań, które mamy do wykonania w kontekście naszych Klientów. Teraz w łatwy sposób możemy zadbać o to, aby nic nam nie umknęło.

Spotkania, rozmowy telefoniczne, spotkania w Teams, czy zadania („wyślij ofertę!!!”) to standard codziennej CRM-owej pracy. Rejestrujemy nie tylko te wykonane, ale przede wszystkim te, które mają wydarzyć się w bliższej, bądź troszeczkę bardziej odległej przyszłości. Rejestrujemy, a potem o nich zapominamy. Przypominamy sobie dopiero wtedy, kiedy w sposób brutalny świecą się nam w naszym CRM-ie na czerwono.

Oczywiście rozwiązań tego problemu jest wiele. Możemy wszystkie zdarzenia, które mamy do wykonania rejestrować w kalendarzu. Możemy tworzyć sobie ręczne przypomnienia. Możemy tak skonfigurować naszego CRM-a, aby za każdym razem wysyłał nam mailowo odpowiedni monit na kilka dni lub godzin przed kluczowym dla nas działaniem. Albo możemy skorzystać z dobrodziejstwa integracji Microsoft Dynamics 365 i aplikacji Microsoft To Do i w łatwy sposób stworzyć sobie własną listę przypomnień w pełni zautomatyzowany sposób.

Aplikacja Microsoft To Do jest bowiem niczym innym, niż dostępną w Office 365, w naszym Outlooku oraz w formie aplikacji na nasz telefon komórkowy, listą przypomnień. Listą, którą możemy sobie niezwykle łatwo napełnić. Konfiguracja tego rozwiązania zajmuje dosłownie 5 minut. Korzyści są oczywiste – Outlook, czy aplikacja w odpowiednim dniu (lub odpowiednio przed, w zależności od naszych preferencji) przypomną nam o konieczności podjęcia działania w naszym CRM. Ten sam monit może pojawić się na naszym telefonie komórkowym.

Tworzenie przypomnień w To Do na podstawie działań z Microsoft Dynamics 365

W ten sposób nie zapomnimy o żadnym ważnym tasku, terminowo będziemy zamykać nasze działania i nie będziemy musieli w znacznej mierze przejmować się prowadzeniem naszego kalendarza. Warto również zaznaczyć, że Power Automate jest częścią składową licencji na Microsoft Dynamics 365, a Microsoft To Do jest aplikacją całkowicie darmową.

Tworzenie przypomnień w To Do na podstawie działań z Microsoft Dynamics 365