Praca z Microsoft Dynamics 365 w Microsoft Teams

#OutOfTheBoxCRM #13 Praca z Microsoft Dynamics 365 w Microsoft Teams

Pandemia, lockdown, obostrzenia oraz jeszcze kilkanaście innych słów, które stały się symbolami 2020 roku i zmieniły naszą rzeczywistość na długo. Praca zdalna, a wraz z nią skuteczna komunikacja – to najpoważniejsze wyzwanie, które postawiła przed nami globalna epidemia. Z odpowiedzią na to wyzwanie przychodzi integracja Microsoft Dynamics 365 z Microsoft Teams.

Pobudka, prysznic i kawa we własnej kuchni. Komputer, uruchomienie naszego firmowego komunikatora i rozpoczęcie pracy, to rzeczywistość kilku ostatnich miesięcy, prawdopodobnie kilkunastu kolejnych miesięcy, a być może i lat. Rozmowy na Teamsach, zdalne spotkania, wymiana informacji i plików przez platformę i tak dalej, i tak dalej. Jednocześnie wciąż konieczność korzystania z firmowego oprogramowania – CRM-a, ERP-a, systemu ticketowego. W wielu okienkach. Tyle, że priorytety się zmieniły. Kiedyś mieliśmy otwartą przeglądarkę z naszym CRM-em. Teraz mamy głównie Teamsy.

Najlepiej zatem połączyć przyjemne z pożytecznym. Co, gdybym powiedział Wam, że istnieje możliwość korzystania z Waszego systemu CRM lub ERP z poziomu rozwiązania Microsoft Teams? Bez otwierania dodatkowych okienek, oraz dodatkowych aplikacji. Z możliwością przeglądania informacji bezpośrednio z naszego CRM/ERP z poziomu rozwiązania Microsoft Teams. Również z Waszego telefonu czy tabletu. Z możliwością weryfikacji pulpitów nawigacyjnych, raportów sprzedażowych w PowerBI. Z możliwością komunikowania się na temat danej informacji. Wyświetlania powiadomień, dodawania plików, nagrywania notatek głosowych i wiele więcej.

Praca z Microsoft Dynamics 365 w Microsoft Teams

Taka możliwość oczywiście istnieje i takie korzyści niesie za sobą prosta integracja rozwiązania Microsoft Dynamics 365 i Microsoft Teams. Na pierwszy rzut oka banalna, jednakże sam fakt oszczędzenia kilkuset kliknięć dziennie, przełączania się pomiędzy okienkami, już jest korzyścią. Wyżej wymieniłem dodatkowe, funkcjonalne zalety tego rozwiązania. Jeżeli tylko korzystacie z Microsoft Dynamics 365 wraz z Teamsami – uruchomcie to w swoich firmach. Zoptymalizuje to czas Waszych pracowników, a przede wszystkim zwiększy adaptację pracy zdalnej i prawdopodobnie wydajność. U mnie zadziałało.