Microsoft Business Applications Launch Event

Zapowiedzi z Wave 2 weszły w życie!

1 października 2020r. odbyła się konferencja Microsoft Business Applications Launch Event. Jest to wydarzenie dotyczące najnowszych innowacji takich produktów jak MS Dynamics 365 oraz MS Power Platform. Microsoft dwukrotnie w ciągu roku kalendarzowego ogłasza harmonogram zmian w funkcjonalnościach swoich produktów, które następnie udostępniania użytkownikom końcowym w kolejnych miesiącach.

Szczegóły kolejnych fal aktualizacji:

Wave 1 – dla funkcjonalności Power Platform i Business Central wypuszczanych od kwietnia do września,

Wave 2 – dla funkcjonalności wypuszczanych od października do marca.

W lipcu informowaliśmy o aktualizacjach zapowiedzianych w ramach Wave 2 dla funkcjonalności MS Power Platform oraz Dynamics 365 Business Central. Teraz mamy oficjalne potwierdzenie. W ramach każdej aktualizacji pojawiają się mniejsze lub większe usprawnienia dla najpopularniejszych zagadnień, jednak główny nacisk skierowany jest zawsze na te obszary, które są najbardziej wykorzystywane przez użytkowników systemu.

Przypomnijmy, że zakres zmian, jaki zostanie dostarczony do systemu Business Central, będzie kładł nacisk przede wszystkim na ulepszenie całościowej usługi systemu w chmurze, aby sprostać wymaganiom szybko rosnącej bazy Klientów, która wymusza usprawnienia w zakresie wydajności, przechowywania i archiwizacji plików, szerszą ekspansje geograficzną wraz ze wsparciem np. dla grupowego podatku VAT, jak i dalsze pogłębianie integracji z innymi produktami z rodziny Microsoft, w tym zyskującej ostatnio olbrzymią popularność aplikacją MS Teams.

Natomiast w obszarze Power Platform, czeka nas wiele zmian stawiających na upowszechnienie sztucznej inteligencji w ramach usług wchodzących w skład PP: Power BI, Power Apps, Power Automate, Power Virtual Agents oraz na rozszerzenie integracji między tymi elementami.