#OutOfTheBoxBC – Wstęp

Rok 2020 dla produktów z rodziny Dynamics 365 jest rokiem wyjątkowym pod wieloma względami. Tym co jednak wyróżnia się najbardziej w ramach aplikacji (systemu) dedykowanego do obsługi MŚP (małych i średnich przedsiębiorstw) w Polsce jest definitywne przejście na system w trzeciej generacji i tym samym pożegnanie się z dobrze znanym do tej pory systemem Dynamics NAV. Jego następca, system Microsoft Dynamics 365 Business Central utożsamia wszystko to co najlepsze u swojego poprzednika, ale również wnosi powiew nowoczesności poprzez zastosowanie nowej platformy technologicznej, pogłębionej integracji pomiędzy innymi produktami Microsoft oraz szeroko rozumianego wykorzystania mocy ogólnodostępnej chmury obliczeniowej za pomocą uczenia maszynowego (ML) czy sztucznej inteligencji (AI). Zmianie ulega również sam interfejs graficzny, w którym znika dotąd stosowany Klient dostosowany do roli użytkownika (RTC), a jego miejsce zastępuję zunifikowany interfejs Modern UI. Jego funkcjonalności oraz dostęp jest możliwy odtąd z każdego miejsca na świecie, z każdego systemu operacyjnego oraz z każdego urządzenia, które umożliwia stały dostęp do Internetu.

Jednak Dynamics 365 Business Central to nie tylko zmiana w powyżej wymienionych elementach, ale również rozwinięcie oraz dodanie wielu nowych funkcjonalności, które do tej pory nie były dostępne w systemie Dynamics NAV. W ramach niniejszej, autorskiej serii wpisów tematycznych “Out of the Box” przez kolejne tygodnie będziemy dzielić się nowymi, standardowymi funkcjonalnościami systemu BC, które są dostępne prosto z pudełka. Nie wymagają dodatkowych prac programistycznych czy certyfikowanego Partnera MS i są dostępne od razu po aktualizacji systemu do najnowszej wersji Business Central.

W związku z faktem, że główna część Klientów systemu ERP z rodziny Dynamics w Polsce korzysta jeszcze z systemu drugiej generacji (wersje od Dynamics NAV 2009 wzwyż) nasza seria zostanie oparta o dostępny w nim interfejs klienta RTC. Microsoft w ramach wersji przejściowych, jak BC v13 oraz BC v14 umożliwił dostęp do Klienta RTC NAV, który został połączony do swojego następcy Business Central. Nasza seria jest zatem również pewnym ukłonem w stronę dotychczas dostępnego graficznego interfejsu użytkownika (GUI), podziękowaniem za niego oraz jego pożegnaniem.

Zapraszamy do śledzenia i odwiedzin naszego bloga, gdzie w każdą pierwszą i trzecią środę miesiąca pojawiać się będzie nowy wpis w ramach serii #OutOfTheBoxBC.

Leave a Reply