Microsoft liderem w badaniach Gartner Magic Quadrant 2020

To już 13 rok z rzędu, kiedy Microsoft został liderem w badaniach Gartner Magic Quadrant 2020 dla platform analitycznych i Business Intelligence. Po raz drugi Microsoft znajduje się w kwadrancie liderów najdalej po prawej stronie pod względem kompletności wizji i najwyżej pod względem zdolności do wykonywania zadań.

Użytkownicy i społeczność Microsoft mieli możliwość zaproponowania nowych pomysłów i funkcjonalności na stronie Ideas.PowerBI.com, gdzie oddano łącznie ponad 500 000 głosów, a zmiany które Microsoft wprowadził do swoich systemów pokrywają się z ponad 200 000 głosami pozostawionymi na platformie Ideas.

Wiele mocnych stron usługi Power BI pochodzi bezpośrednio z opinii klientów, jak na przykład:

  • Informacje o usłudze Power BI i wydajność Office 365. Power BI wygląda i działa dokładnie tak jak aplikacje MS Office, które są dobrze znane użytkownikom, dzięki temu wykonują oni swoje zadania lepiej i są bardziej produktywni.
  • Dzięki wiodącej w branży sztucznej inteligencji, wszelkie informacje są szybciej i lepiej dostępne, co za tym idzie – łatwiej można do nich dotrzeć. Power BI zawiera wiele najnowszych osiągnięć w Microsoft AI, które pomagają wszystkim użytkownikom przygotować dane, zbudować modele uczenia maszynowego i szybko znaleźć wgląd zarówno w dane ustrukturyzowane, jak i nieustrukturyzowane, w tym teksty i obrazy.
  • Nawet najbardziej wymagające potrzeby przedsiębiorstw mogą być spełnione. Usługa Power BI współpracuje z usługą Azure Synapse Analytics, aby umożliwić szybką, interaktywną analizę wielu petabajtów danych naraz.
  • Kompleksowa ochrona danych. Power BI to jedyny produkt BI, który zabezpiecza dane za pośrednictwem Microsoft Information Protection i Microsoft Cloud App Security, nawet gdy dane są eksportowane poza Power BI.
  • Zamiana zasobów w działanie. Możliwość przejścia od danych do zasobów, następnie do działań dzięki platformie Microsoft Power Platform, łącząc Power BI z Power Apps i Power Automate, aby łatwo tworzyć aplikacje biznesowe i automatyzować przepływy pracy.

Obecnie usługa Power BI jest dostępna w 43 językach i wdrożona w 40 centrach danych na całym świecie. Ponad 200 000 klientów korzysta z usługi Power BI i co miesiąc dostarcza do niej 40 petabajtów danych. Społeczność Power BI szybko wzrosła do ponad miliona członków w ciągu mniej niż pięciu lat. Ponad 97% firm z listy Fortune 500 korzysta dziś z Power BI.

Jednym z sukcesów Power BI jest to, w jaki sposób przedsiębiorstwa wykorzystują Power BI, aby umożliwić każdemu pracownikowi wykorzystanie mocy danych. Przykładem może być drużyna koszykarska Miami HEAT która ma jeden z najwyższych wyników w zakresie zadowolenia klientów w National Basketball Association. Aby wszystkie przeżycia sportowe w Miami pozostały niezapomniane, HEAT opiera się na zasobach uzyskanych dzięki Microsoft Dynamics 365, Microsoft Power BI i Microsoft Azure, aby uzyskać 360-stopniowy obraz klientów i operacji oraz zwiększyć zaangażowanie fanów.

Leave a Reply