microsoft, dynamics 365, 365 for talent, intersys

Dynamics 365 for Talent – nowość dla łowców talentów

Nowy moduł Microsoft Dynamics 365 został stworzony po to, aby zoptymalizować proces poszukiwania talentów, wspomóc nas jako pracodawcę w profesjonalnym i wizerunkowym wymiarze rekrutacji oraz zapewnić nam szerokie zasoby potencjalnych pracowników, abyśmy mogli wybrać Tę Najlepszą Osobę.

Dokładnie rok temu, w czerwcu 2016 media na całym świecie obiegła informacja –  Microsoft kupił LinkedIn za kwotę ponad 26 miliardów dolarów. Był to number one przez klika dni we wszystkich agencjach informacyjnych. Jeff Weiner,  prezes LinkedIn poinformował że LinkedIn zachowa odrębną markę, kulturę i niezależność. Natomiast prezes Microsoft Satya Nadella komentując transakcję powiedział :

 „Zespół LinkedIn stworzył fantastyczny biznes, skoncentrowany na profesjonalistach. Razem możemy przyspieszyć dalszy wzrost LinkedIn, jak również Microsoft Office 365 oraz Dynamics. Pragniemy wzmacniać każdą osobę i firmę na planecie” .

Usłyszeliśmy też, że usługa LinkedIn będzie połączona z pakietem Office 365. Na jakie korzyści dla użytkowników Office 365 to się przełoży? Na przykład pracując nad jakimś projektem w dowolnej aplikacji Office 365, LinkedIn zasugeruje eksperta, który mógłby nam pomóc w tym temacie.  Microsoft wielokrotnie już udowodnił, że konsekwentnie realizuje plan definiowania na nowo produktywności i procesów biznesowych dzięki coraz bliższej i wszechstronnej współpracy wzajemnej aplikacji ze stajni MS.

Jakie korzyści otrzymamy dzięki Dynamics for Talent w naszej codziennej pracy?

Według Fundacji Pro Progressio[1] tylko w Polsce brakuje ponad 30 tysięcy specjalistów w branży IT.  Nie lepiej jest w innych dziedzinach, według najnowszych informacji jeden na trzech pracodawców  na świecie nie może znaleźć odpowiednich pracowników na kluczowe stanowiska. Największy niedobór kandydatów zanotowano w Japonii, tam już 81% badanych firm ma poważne problemy z obsadzeniem kluczowych stanowisk. W świetle tych informacji wydaje się, że Dynamics 365 for Talent  będzie wybawieniem. W mojej ocenie  –  i tak, i nie :).

 

Dlaczego nie ?

Bo specjalistów zwyczajnie brakuje, a prognozy analityków nie napawają optymizmem. O zatrudnienie nie muszą się więc martwić nie tylko specjaliści IT, ale też  ekonomiści, filolodzy, a także finansiści. A statystyki pokazują, że to właśnie przedstawicieli tych zawodów najliczniej skupia LinkedIn.

microsoft, dynamics 365, industry, professional, talent

 

Dlaczego tak?

Bo digitalizacja życia wkracza w nowe obszary,  system Dynamics umożliwia nam obsłużenie całego procesu sprzedażowego od pozyskania potencjalnego klienta poprzez złożenie oferty aż po realizację projektu, a teraz też dzięki Dynamics 365 for Talent znalezienie specjalisty o oczekiwanych kompetencjach, którego obecność w naszym projekcie diametralnie zwiększa prawdopodobieństwo, że osiągniemy sukces, wygramy przetarg, zaimponujemy Klientowi naszą wiedzą , przygotujemy mu Proof of Concept  zgodny z najlepszymi praktykami dla jego branży. Innymi słowy daje nam przewagę, skraca czas poszukiwania, a co najważniejsze nie wymaga od nas korzystania z wielu rozwiązań.

 

 A jak to wygląda w praktyce?

 

Kiedyś od prezesa pewnej firmy usłyszałem, że „w biznesie jak na wojnie” i do dzisiaj nie zgadzam się z tym powiedzeniem, uważam ze najlepiej prowadzi się biznes w pokojowych warunkach J, a jak wiadomo „si vis pacem, para bellum”.

Jeśli będziemy przygotowani na potencjalne problemy, w spokoju możemy realizować nasze plany biznesowe. Dynamics 365 for Talent zabezpiecza nam jeden z najważniejszych elementów prowadzenia biznesu, bo bez względu na to w jakiej branży działamy i jak duża jest skala naszych działań biznesowych, największą wartością w naszej firmie są ludzie. Proces rekrutacji jest dość kosztowny, to zwyczajnie inwestycja czasu i środków z naszej strony, a więc musimy zadbać o ROI. Dynamics for Talent daje nam nowe możliwości. Dzięki integracji z LinkedIn dostajemy dostęp do ponad 400 milionów profesjonalistów z całego świata.

microsoft, linkedin, professional, talent, dynamics 365

Jest spora szansa na to, że  znajdziemy więcej niż jedną osobę której kompetencje będą cenne w realizacji naszego projektu lub na docelowym stanowisku. Dynamics for Talent daje nam możliwość nie tylko uzyskania informacji o potencjalnych kandydatach, ale też pomoże nam zaplanować spotkania z nimi. W ramach funkcjonalności Schedule Interview, wygodny i czytelny timeline bez problemu ułatwi nam zaplanowanie oraz pokaże status spotkań z wybranymi przez nas specjalistami. Co jeszcze? Dostaniemy powiadomienia o nowych kandydatach, jeżeli w trakcie naszego procesu pojawią się na LinkedIn. Dynamics 365 fot Talent pokaże nam:

  1. Wybór zespołu rekrutacyjnego
  2. Ustaw harmonogram spotkań
  3. Rekomendowany harmonogram
  4. Finalny harmonogram

microsoft, dynamics 365, talent, schedule, harmonogram

 

Z poziomu  Dynamics 365 for Talent możemy też komunikować się z potencjalnymi kandydatami. W tym celu możemy stworzyć szablon maila, którego użyjemy wielokrotnie. Dzięki temu oszczędzimy czas i zminimalizujemy ryzyko wysłania w treści zaproszenia na rozmowę np. pozostałości z poprzedniej korespondencji, wielokrotnie zdarzyło mi się dostać maila z tytułem „Droga Pani Andrzej Kryk” :).  Jedną z większych zalet Dynamics 365 for Talent jest zebranie w jedno miejsce interesujących nas profili kandydatów oraz możliwość analizy historii naszych kontaktów z nimi, a dzięki LinkedIn na bieżąco będziemy się dowiadywali o kolejnych kompetencjach naszych potencjalnych kandydatów.

 

microsoft, dynamics 365, talent, professional

 

Korzystanie z Dynamics 365 for Talent zapewnia nam także korzyści w ujęciu strategicznym. Usprawniamy proces prowadzenia rekrutacji i zmniejszamy jej koszty do niezbędnego, funkcjonalnego minimum – gwarantujemy sobie oszczędność czasu. Profesjonalnie przeprowadzona rekrutacja pozytywnie wpływa na nasz obraz na rynku jako poważnego partnera biznesowego i wiarygodnego pracodawcy – mamy też korzyści wizerunkowe. I wreszcie nasz największy, najbardziej realny zysk – powiększamy sobie bazę profesjonalistów do przeszukania, zyskując możliwości wyboru najlepszego pracownika, który będzie przynosił nam profity w długiej perspektywie. Wszystkie talenty na tym zyskują.

 

[1] http://www.proprogressio.pl/pl/fundacja/badania-i-raporty.html